Starożytna Akupunktura

Ocena użytkowników:  / 3
SłabyŚwietny 
Starożytna Akupunktura 5.0 out of 5 based on 3 votes.

 

Starożytna i tajemna sztuka akupunktury

Starożytna chińska sztuka uzdrawiania może wydawać się czystą magią. Do akupuntuktury potrzebne są tylko igły, które wbija się 2,5 milimetra pod skórę. magię nadaje fakt, że igły umieszcza się często w punktach, które nie mają wyraźnego związku z leczoną dolegliwością. Igła wbita odpowiednio w mały palec u nogi może zlikwidować ból głowy, itp.

Akupunktura powstała ponad 5 tysięcy lat temu. Najstarsza zachowana praca na ten temat, to Księga Żółtego Cesarza, powstała około 200 roku p.n.e. Podobno sztuka ta powstała, kiedy pewien wojownik zauważył, że lekka rana odniesiona w czasie bitwy uleczyła go z jakiejś wcześniejszej dolegliwości.

Tradycja ta opiera się na teorii energii życiowej, nazywanej „qi”, co znaczy powietrze lub oddech. Ciągłe krążenie w ciele tej energii zapewnia mu zdrowie. Uważa się, że organy cierpią, jeśli ta siła nie przepływa właściwie przez jeden z 12 południków ciała. Na tych liniach leży około 2000 tysięcy punktów skórnych, które chińscy lekarze wykorzystują do uśmierzania bólu i do leczenia bardzo wielu chorób.

 

Na Zachodzie akupunktura pojawiła się około 300 lat temu, dzięki jezuickim misjonarzom, którzy sprowadzili ją do Francji. Zainteresowano się akupunkturą w XX wieku. Dopiero od niedawna Zachód traktuje poważnie akupunkturę.

Depresje, lęki, uzależnienia, i inne choroby leczy się akupunkturą. Od wielu lat prowadzone są badania, nad coraz lepszym wykorzystaniem tej sztuki leczenia. Wiemy, że akupunktura generuje sygnały nerwowe, które tłumią odczuwanie bólu, a igły przebijając nasza skórę, pobudzają mózg do uwalniania uśmierzających związków chemicznych.

 

Historia Akupunktury, która sięga tak odległych czasów jest udokumentowana przez badaczy archeologów, którzy znaleźli kamienne igły sięgające 3 tysiąclecia .p.n.e. Wyraźne dowody z 1 tysiąclecia p.n.e z czasów dynastii Han, zostały również udokumentowane.

Badano również mumię odnaleziona w Alpach macą 5 tysięcy lat. Na jej szczątkach zostało odkrytych ponad 50 tatuaży, a niektóre z nich odpowiadały punktom z akupunktury. Oznacza to że znano akupunkturę we wczesnej epoce brązu.

 

Istnieją badacze, którzy uważają ze akupunktura była już na terenach dawnej europy, dwa tysiące lat przed rzekomym powstaniem akupunktury, a więc około 7 tysięcy lat temu.

Korzenie akupunktury w Chinach nie są znane, jednak zastanawiające jest jak ktoś 5 tysięcy lat temu znał tak dogłębnie system energetyczny człowieka.

Historia Akupunktury wyróżnia trzech głównych ich nauczycieli – Fu – Si (29000 r.p.n.e.), Szen-Nung ( 28000 r.pn.e.) i Huang- Ti ( 2600 r.p.n.e). Cesarz Szen-Nung, znany jako Czerwony cesarz, on wyznaczył jako pierwszy główne punkty na ciele człowieka, które wbijał w skórę podczas akupunktury. Z kolei Huang-Ti był nazywany Żółtym Cesarzem. Stworzył on Kanon medyczny, zwany  „Nei-Cing”. Była niesamowitą skarbnicą chińskiej wiedzy medycznej.

Dodaj komentarz

Znaki zodiaku

          Baran

          baran

          Byk

         

          Bliźnieta

          

          Rak

          

          Lew

          

          Panna

          

          Waga

          

          Skorpion

          

          Strzelec

         

          Koziorożec

          

          Wodnik

          

          Ryby

          

 

 

 

blue-moon-1

 

 

 

 

tarotkarty