Cuda medycyny a nowa era świata po 2013 roku

Ocena użytkowników:  / 2
SłabyŚwietny 
Cuda medycyny a nowa era świata po 2013 roku 5.0 out of 5 based on 2 votes.

 

Ewolucja człowieka jest coraz szybsza. Zmiany genetyczne w człowieku zachodzą obecnie mniej więcej sto razy szybciej niż w ciągu minionych pięć tysięcy lat. Naukowcy twierdz, że geny błyskawicznie ewoluują w europie, Azji i Afryce.

Stajemy się mniej podobni do siebie nawzajem, nie zlewamy się w jedną, mieszaną ludzkość. Nic nie wskazuje na to, by ewolucja człowieka stawała się wolniejsza. Proces ten przyśpiesza się, ze względu na dwie główne przyczyny. Pierwsza z nich zakłada, że na ziemi jest znacznie więcej ludzi, jest też więcej okoliczności sprzyjających korzystnym mutacjom. W dużej populacji jest też większą rozmaitość genetyczna, co pozwala na lepszą selekcję. Zmiany środowiskowe, w tym nowe rodzaje odżywiania się i wiele nowych chorób, sprzyjają mutacjom.

 

Jesteśmy w przededniu rewolucyjnych zmian w postrzeganiu naszego ciała i zdrowia. Ogromny postęp medycyny, bioinżynierii i genetyce daje nadzieję na dłuższe życia człowieka.

 

W medycynie coraz więcej jest badań nad nowoczesnymi lekami na takie światowe choroby jak np. Alzheimer, czy rak piersi. Naukowcy są u progu wprowadzenia nowej techniki ultradźwiękowej, która pozwoli radiologom odróżnić złośliwe zmiany nowotworowe od niezłośliwych, co zmniejszy liczbę biopsji.

Nanotechnologia może pozwolić na zbudowanie aparatu, który będzie sprawdzał przesiewowo krew i wykrywał obecność komórek odpowiedzialnych za raka piersi na wiele lat przedtem, zanim wykryje to mammograf.

Testuje się również nowe technologie wykrywania skrzepów krwi, które powodują wylewy. Uczeni pracują nad maleńkimi urządzeniami, które można będzie tymi rurkami wprowadzić, by rozbijać czy usuwać skrzepy.

W niedalekiej przyszłości zostaną wprowadzone nici pajęcze, jako materiał do leczenia złamanych ludzkich kości. Możliwe ze zostanie wprowadzony pełnowartościowy substytut krwi o nazwie PolyHeme.

 

Postęp w medycynie wymaga trzech elementów- pieniędzy, dobrych pomysłów i dodatkowych badań.

Wraz z postępem technologii, wyleczenie niemal każdej choroby może być tylko kwestią czasu i dobrych chęci firm farmaceutycznych.

Badania nad komórkami macierzystymi w dalszym ciągu trwają, i przynoszą coraz to nowsze, zaskakujące dane. Naukowcy uważają ze badania nad komórkami macierzystymi może umożliwić leczenie także AIDS.

Dotychczasowy rozwój medycyny genetycznej i molekularnej, głównie doprowadzania do końca projektu, w którego ramach wykonano mapę całego łańcuchu DNA, rokuje wielki przełom najdalej do 2020 roku.

Obejmuje on opracowanie skutecznych leków będących produktem rekombinacji DNA, możliwość sporządzenia indywidualnego genomu każdej osoby. Niektórzy uczeni, uważają że do 2020 roku będzie 1000 kompletnych gnomów, co da nam lepszy wgląd w ewolucję i złożoność biologiczną.

 

Wszystkie choroby mają budulec genetyczny, czy to dziedziczny czy nabyty w skutek reakcji organizmu na środowiskowy czynnik stresujący. Jedna z firm badawczych umożliwia wykrycie genetycznych anomalii, które są przyczyną lub współprzyczyną choroby.

 

Bionika, zwana też biomimetyką, to nauka badająca budowę i zasady działania organizmów żywych oraz ich adaptowanie w technice głównie automatyce i budowanie urządzeń technicznych na wzór organizmów żywych.

Chociaż technologie bioniczne są w stadium początkowym, już osiągnięto pewne sukcesy., Największym jest implant ślimakowy dla głuchych, który pomaga im słyszeć. Bioniczne implant kości biodrowych, kolanowych i uszkodzonych stawów pomagają prowadzić normalne, aktywne życie u ludzi z takimi chorobami jak artretyzm.

Technika komputerowa również sprzyja postępowi w medycynie. Wielkie firmy takie jak np. IBM pomagają naukowcom w stworzeniu super błyskotliwych komputerów by pomóc w badaniach w medycynie.

 

Dodaj komentarz

Znaki zodiaku

          Baran

          baran

          Byk

         

          Bliźnieta

          

          Rak

          

          Lew

          

          Panna

          

          Waga

          

          Skorpion

          

          Strzelec

         

          Koziorożec

          

          Wodnik

          

          Ryby

          

 

 

 

blue-moon-1

 

 

 

 

tarotkarty