Przepowiadanie przyszłości czyli wróżenie

Przepowiadanie przyszłości

Ocena użytkowników:  / 6
SłabyŚwietny 
Przepowiadanie przyszłości 5.0 out of 5 based on 6 votes.

 

Czym jest przepowiadanie przyszłości?

Sztuka wróżenia jest sklasyfikowana jako nauka tajemna, która zajmuje się prognozą dotyczącą przyszłości. Naukowcy obecnie dokonują prognoz na takie tematy jak- pogoda, trzęsienia ziemi, wybuchy wulkanów, wpływ faz Księżyca na organizm człowieka itp, ale nie nazwa się to wróżba, czy widzeniem przyszłości. Naukowcy logicznie, z rozumem podchodzą do tych prognoz. Są więc one do udowodnienia naukowo. Wróżenie opiera się jednak na paranormalnych źródłach, na nauce empirycznej.

Wróżka, czy wróżbita to osoba, która zajmuje się przewidywaniem przyszłości, wróżeniem, tworzy ona zaklęcia, uroki, wróży z kart, czy innych narzędzi dywinackich.

Przepowiadano przyszłość odkąd człowiek zaczął używać rozumu, a wiec tysiące lat temu. Dowody na istnienie czarów i wiarę w przesądy oraz w widzenie przyszłości widoczne są już u Rzymian. Wróżby w tym czasie były obecne we wszystkich kulturach i religiach.

Istnieje wiele dowodów i faktów świadczących o autentyczności i prawidłowości wróżbiarstwa. Niektóre teorie starają się wyjaśnić działanie wróżenia pod katem naukowym. Jedna z tych teorii mówi, że prognozy na przyszłość są dokonywane dzięki naszej intuicji, nadświadomości.

 


 

Niektórzy dzielą wróżby na cztery główne kategorie

- Przesądy, omeny, wróżby- proces ten wiąże się z dokumentacja niezwykłych zdarzeń na przestrzeni dziejów, dotyczących wróżbiarstwa. Takie szczegółowe zapisy można znaleźć w historii Chin, Egiptu. Metody te są bardzo prymitywne, nie tak rozbudowane jak powszechne narzędzia wróżbiarskie i ich metody.

- Elementy takie jak kości, patyki, kamienie, z których prognozuje się przyszłość. Wzór który powstaje daje odpowiedź na konkretne pytanie.

- Wróżby tworzone na podstawie narzędzi dywinackich- jak np. karty, runy itp

- Spontaniczna metoda polega na kierowaniu się tylko intuicją, i tutaj już zahaczamy o jasnowidztwo, gdzie nie jest potrzebne żadne narzędzie, by odczytać przyszłość człowieka.
 
Jednym z najczęściej stosowanych metod wróżenia jest Astrologia ( badanie ciał niebieskich). Istnieje astrologia Zachodu, Chińska, Wedyjska. Istnieje setki sposobów wróżenia, a najbardziej popularnymi oprócz Astrologii jest Kartomancja ( Tarot, karty do gry, Osho itp.), Numerologia ( prognoza na podstawie daty urodzenia i nie tylko), Wróżenie z Run, z I Cingu,
    

Człowiek podzielił swoją przestrzeń życiową na odstępy czasowe. Wyróżnił trzy przedziały- przeszłość, teraźniejszość oraz przyszłość. Stworzył takie rozróżnienie by móc prościej operować czasem, ale także i swoim życiem. Mimo tego, że niektóre religie uczą nas, że przyszłości nie da się zbadać, gdyż każdy jest kowalem własnego losu, a szukanie przyszłości zanim ona się na ujawni, jest grzechem,- od wielu tysięcy lat człowiek tworzy coraz to lepsze techniki odkrywania przyszłości. Czyni to głównie, dlatego by móc kontrolować swoje życie, by móc dowiedzieć się, co go czeka i by wiedzieć jak zmienić życie by było ono w przyszłości lepsze.

Skoro nasza intuicja często nam podpowiada co  się wydarzy w naszym życiu, lub nas przed czymś ostrzeże, to czy nie mamy jej słuchać? Skoro ona istnieje i dobrze wie, co nas czeka w przyszłości, to dlaczego nie uaktywnić naszej intuicji czy iść do wróżki by dowiedzieć się czegoś więcej o sobie?

Dodaj komentarz

Znaki zodiaku

          Baran

          baran

          Byk

         

          Bliźnieta

          

          Rak

          

          Lew

          

          Panna

          

          Waga

          

          Skorpion

          

          Strzelec

         

          Koziorożec

          

          Wodnik

          

          Ryby

          

 

 

 

blue-moon-1

 

 

 

 

tarotkarty