Tarot internetowy online

Ocena użytkowników:  / 11
SłabyŚwietny 
Tarot internetowy online 5.0 out of 5 based on 11 votes.

Wróżby tarota

TAROTONLINEWROZBAd

 

kartatarotaswiat

Tradycyjny zestaw Tarota składa się z 78 kart- 22 karty wielkich Arkanów ( wtajemniczeń) i 56 kart Arkanów Mniejszych, Mniejszych w skład których wchodzi cztery kolory- buławy ( kije), kielichy ( puchary, kubki), miecze oraz denary ( monety, pentakle).

Każdy kolor składa się z 14 kart- dziesięciu numerycznych od asa do dziesiątki i czterech figur tzw. kart dworskich- giermka, rycerza, królowej i króla.

Karty Arkanów wielkich symbolizują drogę życiową człowieka. Prezentują również 21 podstawowych pierwiastków wszechświata. Kartę Głupca O lub z liczbą 22 zalicza się do wielkich Arkanów umownie. Liczba 21 jest przetworzoną długością fali wodoru, najbardziej rozprzestrzenionego elementu naszego wszechświata. Każdy z nas jest zbudowany z tych pierwiastków. Dzięki wróżbie z kart Tarota możemy poznać szczegóły dotyczące rozmieszczenia tych pierwiastków w naszej duszy w danym momencie.

Symbole, znaki i archetypy zwarte w kartach, często dają bardziej dokładną i konkretną odpowiedź, niż Astrologia, Numerologia czy inne wielkie narzędzia do przepowiadania przyszłości. Obecność dużej ilości symboli korzystnie wyróżnia te kart od wielu innych metod wróżenia, gdyż te same znaczenia, tutaj przedstawione elementarnie, trzeba poszukiwać drogą kombinacji kilku symboli.

Osoba stawiająca karty, sama obiera swoje znaczenia. Choć nie powinna odbiegać od podstawowych znaczeń kart. Mimo tego powinna z czasem opracować własny system stawiania kart, własne rozkłady i indywidualne podejście dok każdego zestawu kart. Tarota nie czyta się schematycznie tylko intuicyjnie. Ten sam zestaw kart dla dwóch różnych osób bezie czytany inaczej, nigdy tak samo, gdyż nic nie jest stałe także w Tarocie. Rozwijając swoje zdolności intuicyjne, z czasem karty i rozkłady będą nabierały coraz to innego sensu.

Karty Arkanów Wielkich łatwo jest podzielić na trzy siedmiocyfrowe ciągi. Położone w szeregu przedstawiają życiową drogę człowieka, podzieloną na trzy etapy- rozumu, uczuć i reakcji. Karty Wielkich Arkan często są wykładane oddzielnie od Małych Arkanów. Przy ich pomocy można określić osobowość człowieka i najważniejsze momenty jego życia.

Małe Arkana są podobne do kart do gry. Buławy stały się treflami, kielichy- kierami, miecze- pikami a denary- karami. Nie ma jedynie rycerza w kartach klasycznych.

Małe Arkana stawia się zazwyczaj wtedy, kiedy osobę pytającą interesuje uzyskanie odpowiedzi na konkretne pytanie dotyczące sytuacji przeszłej, obecnej i przyszłej. Jeśli odpowiedź nie jest jasna, można wyłożyć jeszcze raz karty, ale w innym rozkładzie, by lepiej zrozumieć ich przesłanie.

Współczesne talie Tarota mają dwie dodatkowe karty, które są puste. Nazywa się je białymi kartami. Nie należy ich wykluczać z talii. Karta ta oznacza, że osoba pytająca lub ta, o która pytamy w danym momencie, nie chce, żeby inni dowiedzieli się o czymś z ich życia. Karta ta mówi głównie o nieprzewidywalności lub o niemożności odpowiedzenia na dane pytanie.

Dodaj komentarz

Znaki zodiaku

          Baran

          baran

          Byk

         

          Bliźnieta

          

          Rak

          

          Lew

          

          Panna

          

          Waga

          

          Skorpion

          

          Strzelec

         

          Koziorożec

          

          Wodnik

          

          Ryby

          

 

 

 

blue-moon-1

 

 

 

 

tarotkarty