Tarot

 

Tarot online

 

Tarot to talia 78 kart, podzielonych na dwie grupy- Wielkich Arkanów, składających się z 22 kart, oraz Mniejszych Arkanów składających się z 56 kart.

Wielkie Arkana reprezentują postacie uosabiające konkretne wartości i archetypy. Mniejsze Arkana przedstawiają z kolei wydarzenia, ludzie, wartości, idee i działania, które maja związek z naszym życiem. Arkana Większe są mocniejsze, dające do zrozumienia, że wydarzenia, które mają miejsce lub będą mieć miejsce będą istotne w naszym życiu.

Tarot przez stulecia był jedną z najważniejszych w świecie zachodnim mistycznych dróg przepowiadania przyszłości i samorozwoju. Ze względu na dość spore powiązania z alchemią, psychologią, astrologią, numerologią, kabałą, filozofia Wschodu i wieloma innymi tradycjami ezoterycznymi Tarot jest dostępny dla każdego. Tarot jest zwierciadłem duszy ludzkiej.

Każda z kart w Tarocie, zawiera obraz, nazwę i liczbę, które są potężnymi symbolami i mają własne znaczenie. Na najprostszym poziomie karty te są uniwersalnym językiem, przemawiającym do nas poprzez różnorodne skojarzenia, archetypy i symbole. Poznanie znaczenia tych symboli oraz własnej intuicji, sprawia, że możemy odczytać czyjąś przyszłość.

Symbole i archetypy mają głębokie, wielopoziomowe i wielowarstwowe znaczenie. Dlatego też Tarot jest wyjątkowym narzędziem zrozumienia samego siebie, a także pomaga podejmować decyzje dotyczące przyszłości. Zapewnia on nam bezpośrednią i szybka drogę do zrozumienia wzorów, zachowań, które działają w naszym życiu. Tarot przewiduje pewne sytuacje w przyszłości, określa najbardziej możliwą drogę życia człowieka, oraz różne kierunki.


 

Powered by Saxum Picker

Znaki zodiaku

          Baran

          baran

          Byk

         

          Bliźnieta

          

          Rak

          

          Lew

          

          Panna

          

          Waga

          

          Skorpion

          

          Strzelec

         

          Koziorożec

          

          Wodnik

          

          Ryby

          

 

 

 

blue-moon-1

 

 

 

 

tarotkarty