Wróżba z gwiazd online

Wróżba astrologiczna

Ocena użytkowników:  / 4
SłabyŚwietny 
Wróżba astrologiczna 5.0 out of 5 based on 4 votes.

Prawie wszędzie możemy dziś znaleźć specjalne miejsce poświęcone horoskopom i astrologii, czy to w gazetach, telewizji, książkach czy Internecie. Prawie każdy z nas wie z jakiego znaku pochodzi, i co jego znak oznacza.

Wielu z nas się zastanawia, czy rzeczywiście zachodzi jakiś związek miedzy ciałami niebieskimi a człowiekiem? Jak można wyjaśnić jego istnienie? Czy położenie planet na niebie w momencie naszych narodzin ma wpływ na osobowość i koleje życia człowieka?

czytanieztarota

 

Astrologia zwana kiedyś Królowa Nauk nigdy nie cieszyła się większa popularnością nić obecnie. Każda społeczność, bez względu na jej wielkość, ma pośród siebie dziesiątki, a czasami serki profesjonalnych astrologów oraz tysiące amatorów.

Astrologowie utrzymują, że pozycja Słońca, Księżyca i planet na niebie, w czasie oraz miejscu urodzenia danej osoby, mają przeogromny wpływ na to, jakim człowiekiem będzie ta osoba oraz jak potoczą się jej przyszłe losy.

Astrologia dzieli zodiak na 12 stref, którym odpowiada 12 różnych znaków. Uważa się, że planety wpływają na ludzkie życie w zależności od tego w jakim znaku znajdowały się akurat w momencie narodzin danej osoby.

Astrologia sięga swoimi korzeniami początków istnienia samej ludzkości. W ostatnim czasie archeologowie odkopali kość sprzed 30 tysięcy lat, na której znajdują się znaki przedstawiające najprawdopodobniej poszczególne fazy Księżyca.

W dawnych czasach powstawały olbrzymie obserwatoria astrologiczne jak np. w Stonehende w Anglii. W wczesnych kulturach Azji, Europy i Ameryki wznoszono olbrzymie budynki służące jako strażnice i obserwatoria, z których kapłani mogli obserwować nocne niebo. Dzięki ich zapiskom, notowaniu pewnych wydarzeń astronomicznych, pokolenia stworzyły z czasem rozbudowany system dywinacji i nie tylko.

Dopiero jednak w Mezopotamii, astrologia zyskała kształt przypominający niego jej współczesną formę. Pięć tysięcy lat temu kapłani-czarownicy Babilonii obserwowali gwiazdy i nadawali im nazwy. Około roku 700 p.n.e. określili zasięg zodiaka oraz nadali nazwy jego dwunastu częściom, które przetrwały do dnia dzisiejszego.

Współcześnie istnieje wiele naukowców, którzy uznają astrologię, i jej możliwość przewidzenia wpływu na Ziemie i człowieka. Badani te były prowadzone od początku XX wieku, przez wiele wybitnych naukowców i Astrologów. 

Dodaj komentarz

Znaki zodiaku

          Baran

          baran

          Byk

         

          Bliźnieta

          

          Rak

          

          Lew

          

          Panna

          

          Waga

          

          Skorpion

          

          Strzelec

         

          Koziorożec

          

          Wodnik

          

          Ryby

          

 

 

 

blue-moon-1

 

 

 

 

tarotkarty