Wróżby z kart

Ocena użytkowników:  / 35
SłabyŚwietny 
Wróżby z kart 4.9 out of 5 based on 35 votes.

Rozkładów do przewidywania przyszłości przy pomocy Tarot i innych kart jest bardzo wiele. Każda wróżka wybiera dla siebie odpowiedni rozkład, czasami tworzy swój własny. Nie jest w tym nic złego, złego raczej jest to pożądane w pracy wróżbity, by mieć własne rozkłady, które przemawiają tylko do osoby wróżącej.

Oczywiście różne problemy wymagają różnych rozkładów. Jeśli chcesz poznać człowieka, dowiedzieć się, co on sobą reprezentuje, czym się interesuje, jakie są jego plany na przyszłość, to skorzystać warto np. z rozkładu- krzyż celtycki.

 

Natomiast kiedy sprawa dotyczy konkretnego problemu, to tutaj najważniejsza rolę odgrywa sformułowanie pytania. Im ono jest precyzyjniej postawione, tym dokładniejsza będzie odpowiedź. Z reguły karty nie odpowiadają na ogólne pytania typu „ co ze mną będzie?”, lub „co mnie czeka”.

Dlatego wygodniej i bezpieczniej rozdzielić pytanie na części składowe.

Rozkład wybiera się wtedy zgodnie z zadanym pytaniem. W odniesieniu do prostych pytań w zupełności wystarczy, dwie, trzy karty, a nawet i jedna.

W przypadku bardziej skomplikowanych i obszernych pytań, rozkład powinien być szerszy.

 

Najbardziej znanym rozkładem jest Krzyż Celtycki, który ma wiele wariantów. Wykorzystujemy go wtedy, gdy osoba pytająca chce dowiedzieć się czegoś o osobie, której nie zna lub takiej która znajduje się w jego życiu.

 

                                              10

                   1                         9

5       3                 4       6       8

                   2                         7

 

 

Pozycja 1 odpowiada o świadomości osoby

Pozycja 2- mówi o podświadomości

Pozycja 3 i4 mówi o najważniejszych elementach osobowości, jej siłach napędowych

Pozycja 5 opowie o przeszłości

Pozycja 6 ukarze przyszłość

Pozycja 7 określi stosunek do siebie, samoocenę.

Pozycja 8 stosunek do innych ludzi

Pozycja 9 nadzieje i niebezpieczeństwa

Pozycja 10- perspektywy, rezultaty, wynik pytania

 

Najlepiej ten rozkład układać z Dużych Arkanów.

 

Kolejnym ciekawym i popularnym rozkładem, jest rozkład cygański. w nim posługujemy się tylko dużymi Arkanami. Układa się go następująco:

 

 

1

23

4   5

6   7

 

1-   Twoje „ja”

2-   Kto Cię kocha?

3-   Kto lub co Cię niszczy?

4-   Co lub kto Ciebie uczy?

5-   C lub kto Ciebie męczy?

6-   Co Ciebie czeka?

7-   Co jest nieuniknione?

 

Rozkład „ Połączenie”

 

Jest to bardzo prosty rozkład, który pozwala wyjaśnić, czy mężczyzna i kobieta pasują do siebie.

 

63

52

4       1

 

Określa on, jakie cechy charakteru należy uwzględniać, żeby, w miarę możliwości, uniknąć konfliktów. Można go tez zastosować do analizy problemów z już istniejącym związku, a nawet pomaga w przypadku spraw dotyczących wspólników, współpracowników w firmie, pracy.

Karty rozkłada się na trzech poziomach- fizyczny, astralny i mentalny lub ciało ( para kart 1-4), dusza ( para 2-5) i umysł ( 3-6).

Stronę prawa przypisuje się kobiecie, a lewą mężczyźnie, choć nie jest to obowiązkowe i można rozkładać karty tak, jak jest to wygodniej. 

 

Wróżenie z kart

Jest wiele teorii mówiących o przewidywaniu przyszłości z kart. Każda teoria ma swoje racje oraz empiryczne dowody. Jest również wielu sceptyków nie wierzących ogólnie w moc przepowiadania przyszłości.

Kartomancja jako metoda dywinacji czyli przepowiadania przyszłości, pojawiła się w momencie powstania kart do gry oraz tarota, kiedy zaczęto je wykorzystywać jako narzędzie służące do widzenia przyszłości.

Karty klasyczne tzw. Karty do gry pochodzą najprawdopodobniej z Chin lub z Indii, gdzie potem zostały przekazane Persji a potem weszły na Europę. Wszystko zaczęło się między XI a XII wiekiem.

Inna sytuacja przedstawia się jeśli chodzi o tajemnicze karty Tarota. Ich powstanie nie jest do końca znane. Jest kilka teorii mówiących o czasowości, przesłaniu oraz o tym kto je stworzył. Wiadomo natomiast iż historycznie w Europie pojawiły się w XIV wieku i już od początku zyskały sobie miano kart do gry, a w krótkim czasie stwierdzono, że mają w sobie inne przesłanie.

Karty te wywodzą się z wielu kultur, ideologii, filozofii z różnych krajów. Powszechnie mówi się iż powstały one dzięki egipskiej księdze Thotha ( Księga zmarłych). Inni uważają iż zostały stworzone w Europie przez nieznanego twórcę, jeszcze inni że powstały na Bliskim Wschodzie.

 

Dlaczego akurat dzięki kartom takim jak Tarot czy karty klasyczne, możemy zobaczyć przyszłość? Na czym polega fenomen wróżenia z kart?

Warto zacząć od tego iż każda z kart posiada swoje symbole, znaki, oraz archetypy, które działają na psychikę człowieka. Wiele tych znaków jest zakorzenionych w naszej psychice od początku naszego życia. Tarot czy inne karty są uniwersalnym językiem symboli służących odczytaniu sygnałów z przyszłości.

Karty są narzędziem, którymi posługuje się osoba wróżąca tzw. Wróżka czy parapsycholog. Karty łączą się z podświadomością, z intuicją człowieka któremu się wróży, poprzez tasowanie kart, przekładaniu ich lub też kiedy wróżka przekłada dla nas karty. Dzięki temu psychologicznemu połączeniu z kartami oraz wszechwiedzą, w tym intuicją pytającego otrzymujemy pewnego rodzaju trójkąt wiedzy i prawdy, która ukazuje nam przyszłość. Wszystkie te trzy czynniki musza w danej chwili działać by przepowiednia z kart była prawdziwa, by odzwierciedliła teraźniejsze wydarzenia oraz z czasem przyszłe.

Nie każde jednak karty mają odzwierciedlenie w życiu człowieka. Wynika to z założenia, iż nie każdy człowiek reaguje na karty i na wróżby. Podobno przyczyna tego są pozamykane kanały energetyczne w ciele, niewiara w możliwości ludzkiej psychiki oraz brak skupienia przy wróżeniu. Karty zawsze mówią prawdę, ale czasami wróżka źle je interpretuje, nie skupia się wystarczająco na wykładaniu tych kart oraz na interpretacji.

tarotonlineodwrozki

 

Jeśli jednak wszystkie czynniki są spełnione,- wróżby z kart przepowiadają przyszłość.

Kartomancja jest bardzo dokładną formą przepowiadania przyszłości. System ten jest bardzo rozbudowany, a dzięki kartom można przewidzieć dość dokładnie przyszłość. Innymi systemami tak rozbudowanymi są- Astrologia, I Cing, Runy czy Numerologia.. Kartomancja jest rozbudowanym systemem, ale w dalszym ciągu się rozwija. Nie ma tutaj sztywnych zasad obsługiwania się kartami, nie ma schematów, gdyż wszystko zależy od osoby która posługuje się kartami, od jej wiedzy, intuicji oraz obycia z kartami.

 

Dodaj komentarz

Znaki zodiaku

          Baran

          baran

          Byk

         

          Bliźnieta

          

          Rak

          

          Lew

          

          Panna

          

          Waga

          

          Skorpion

          

          Strzelec

         

          Koziorożec

          

          Wodnik

          

          Ryby

          

 

 

 

blue-moon-1

 

 

 

 

tarotkarty