Wróżby panieńskie

Ocena użytkowników:  / 3
SłabyŚwietny 
Wróżby panieńskie 5.0 out of 5 based on 3 votes.

Od niepamiętnych czasów człowiek pragnął umilić rąbka tajemnicy przyszłości. Bardzo chciał wiedzieć, jak interpretować znaki i czy przepowiadają one dobro czy tez Mozę zło. Przez wieli uformowało się wiele narzędzi dywinackich, wiele metod wróżbiarskich oraz wiele przesądów dotyczących przyszłości człowieka.

Na tym portalu ezoterycznym będziemy opisywać głównie obrzędy Andrzejkowe, związane z wróżbami panieńskimi, przesadami, i magią, w odniesieniu głównie do spraw sercowych oraz materialnych.

 
NAJCIEKAWSZE PRZESĄDY 

 

Afrodyzjaki- Działanie naturalnych afrodyzjaków to kwestia dominacji umysłu nad materią. Kiedyś w starożytnym Rzymie, uważano za afrodyzjak zupę z kury, a w starożytnym Egipcie-Sałatę. Samo słowo pochodzi od imienia bogini Afrodyty, matki Erosa. Botanicy uważali natomiast, że karczochy znajdują się pod wpływem planety miłości –Wenus.

Noszenie Ametystu – sprawia, że miłość do nas zawita. Nosiła je Kleopatra, a także Katarzyna Wielka, Podobno święty Walentyn miał ametyst, na którym wyryta była twarz Kupidyna.

Goździki- Istnieje legenda, w której goździk jest kwiatem radości, ponieważ po raz pierwszy pojawił się na ziemi wraz z narodzinami Chrystusa. Jednak był to kwiat znany dużo wcześniej. Miał podobno moc odpędzania koszmarów i przywoływania snów o miłości.

Pocałunki pod Jemiołą- W święta jest to jeden z najprzyjemniejszych zwyczajów, jakie odziedziczyliśmy po naszych przodkach. Zwyczaj ten pochodzi ze staroskandynawskiej mitologii. Jest w niej mogą o bogini Frigga, której łzy zamieniły się w perły na jemiole, kiedy jej syn Baldur powrócił do życia. Z wdzięczności za cud, wzięła jemiołę pod opiekę i nie dopuściła, żeby jej kiedykolwiek używano złych celach. Frigga była boginia miłości i małżeństwa, dlatego pocałunek pod jemiołą symbolizował jej opiekę nad miłością dwojga całujących się.

 

Kamienie szczęścia – Wiara w tajemnicza moc kamieni pochodzi najprawdopodobniej sprzed sześciu tysięcy lat. Egipcjanie wierzyli, że kamienie związane z datą urodzenia chronią człowieka przed złe, przyciągając tym samym zdrowie, dostatek i miłość.

Księżyc- Księżyc ma w sobie pierwiastek żeński, dlatego też w magii często sięga się do przywołania Księżyca, by marzenia się spełniały. Jest to symbol nie tylko kobiecości, ale także i narodzin, nowego początku. Jeśli już chcemy stworzyć urok, zaklęcie, róbmy to przy świetle Księżyca.

Miłość od pierwszego wejrzenia- Wśród Greków panowało przekonanie, że każdy z nas jest częścią kogoś innego i że zostaliśmy z tym kimś rozdzieleni przy narodzinach. Poszukiwanie drugiej połówki było, ich zdaniem najważniejsza rzeczą w życiu. Dwie naturalne połówki, spotykając się, rozpoznawały się natychmiast. To właśnie była miłość od pierwszego wejrzenia.

Niezapominajki- od wielu wieków są symbolem dozgonnej miłości. Bywały tez znakiem przyjaźni i pamięci.

 

Ostrygi- Ludzie wierzą, że ostrygi są naturalnym afrodyzjakiem. Ostryga, która przypomina żeńskie organy płciowe, pobudza zainteresowania seksualne.

Pocałunki – Podobno głupiec, który wymyślił pocałunek, zrobił to, żeby się przekonać czy jego żona piła wino za jego plecami. Podobno Rzymianie także przyciskali usta do ust zon, traktując to jako sprawdzian trzeźwości. Później pocałunek stosowano dla przypieczętowania umowy małżeńskiej. Zwyczaj całowania się powstał w Azji Mniejszej, gdzie pocałunek był wyrazem wierności oraz miłości.

 

wrozbitkazkula 

 
WALENTYNKI

 

Tradycyjnie czternasty lutego był dniem, w którym ptaki wybierały sobie małżonków na najbliższy rok. Gdy człowiek dostrzegł w ten dzień jakiegoś ptaka, mówiło człowiekowi coś o jego przyszłym życiu uczuciowym.

A oto co oznaczały poszczególne ptaki

kos- duchowny

rudzik- marynarz

szczygieł- milioner

wilga- umiarkowane bogactwo

wróbel- miłość w wiejskiej chacie

krętogłów- krętogłów w ogóle nie wyjdziesz za maż

stado gołębi- szczęście pod każdym względem

Stara legenda ( 240 roku n.e. ), opowiada o dwóch chrześcijanach noszących imię Walenty. Obaj zginęli jako męczennicy tego samego dnia, 14 lutego. Jeden był biskupem, a drugi księdzem.

Popularny przesąd związany z Dniem Świętego Walentego mówi, że pierwsza osoba płci odmiennej, którą spotkasz i pocałujesz tego dnia, będzie przez cały rok twoją Walentynką czy Walentym.

Obecnie jest to święto dla zakochanych, w ten sposób wyrażają oni sobie miłość, spotykając się w ten właśnie dzień.

 
SZCZĘŚCIE ZAKOCHANYCH 

 

Przyjęto uważać, że szczególnie szczęśliwy dla dziewczyny, jeśli pierwszy raz spotka lub pocałuje swego ukochanego w blasku księżyca. Dobrym znakiem jest również, gdy panna, myśląc o swej miłości, usłyszy pianie koguta, ponieważ jest to zapowiedź szybkiego ślubu.

Jeśli jest to możliwe miejsce spotkania zakochanych powinno się znajdować na stoku wzgórza, szczególnie jeśli rośnie tam wrzos, w pobliżu strumienia, rzeki lub na brzegu morza- uważa się że wtedy nikt nikogo nie zawiedzie w związku.

Kiedy pisze się list do ukochanego, czy wiadomość internetową, smsa, dobrą wróżba jest ukończenie go dokładnie w chwili, gdy zegar wybija północ, czy ogólnie całą godzinę.

Jeśli na końcu listu umieszcza się, w formie krzyżyków pocałunki, nie powinno ich być 4,7 ani 13- trójka będzie najszczęśliwszą liczbą.

Szczególnie dobrze wróży napotkanie, podczas spaceru z ukochaną osobę, czarnego kota.

Najlepsza pora na oświadczyny to piątek wieczór, a zaręczyny powinno się ogłaszać w sobotę. Dla zakochanych najszczęśliwszy kolor to niebieski, a ich szczęśliwym kamieniem powinien być turkus.

Utrwalił się przesąd, że osoby zaręczone nie powinny się wspólnie fotografować, bo się niedługo rozstaną, lub ich małżeństwo będzie nieszczęśliwe.

Nie powinni spotykać się na pochyłych brzegach kanałów lub stawów, na mostach, w dolinach, albo na skrzyżowaniach. W takich okolicznościach miłość i szacunek łatwo mogą się zmienić w nienawiść.

Nie powinni też spotykać się na schodach, a co gorsza całować się na nich.

Mowa pierścieni, podana poniżej, odnosi się do kobiet i do mężczyzn.

Pierścionek na wskazującym palcu lewej dłoni- Chce zawrzeć związek małżeński

Pierścionek na środkowym palcu lewej dłoni- Preferuję platoniczną przyjaźń.

Pierścionek na serdecznym palcu lewej dłoni- Jestem zaręczony lub żonaty

Pierścionek na małym palcu lewej dłoni- Nie zamierzam się nigdy ożenić.

 

DOWIEDZ SIĘ, KIEDY WSTĄPISZ W ZWIĄZEK MAŁŻEŃSKI

 

Czerwona róża- należy zerwać rozwinięta czerwoną różę w czerwcu, nie później niż o siódmej rano, i należy włożyć ją do białej koperty. Zapieczętuj kopertę woskiem, a na wosku wykonaj odcisk serdecznego palca twojej lewej ręki. Włóż kopertę pod poduszkę i postaraj się zapamiętać to, co Ci się śniło. Jeśli przyśni ci się woda, pola, kwiaty, dzieci, muzyka, srebro lub księżyc, w związek małżeński wstąpisz w ciągu roku. Jeśli we śnie zobaczysz zwierzęta, ptaki, ryby, papier, lustro czy słońce, na swój ślub poczekasz jeszcze parę lat.

Karty do gry- aby dowiedzieć się, która z grupy kilku kobiet pierwsza wyjdzie za maż, rozdaj im obrazkami do góry, zwykłą talię kart do gry. Ta która wyciągnie jako pierwsza króla Kierowego, pierwsza będzie mężatką.

Pestki z wiśni- Należy policzyć wszystkie znajdujące się na talerzu pestki, mówiąc przy tym, w przypadku pierwszej pestki „ w tym roku”, w przypadku drugiej pestki” w przyszły mroku”, przy trzeciej” kiedyś, a przy czwartek pestce” nigdy”. Jeśli pestek jest więcej niż cztery, trzeba powtórzyć rytuał. Słowo przypadające na ostatnia pestkę, zawiera w sobie przepowiednię tego lodu w odniesieniu do małżeństwa.

 
DOWIEDZ SIĘ, KOGO POŚLUBISZ

 

Obrączka i fotografia – Weź zdjęcie tego, kogo kochasz, i trzymaj przed nim zawieszona na nitce obrączkę. Jeśli obrączka zacznie kręcić się w kółko, wkrótce poślubisz tą osobę, ale jeśli obrączka bezie poruszać się tam i z powrotem, nici ze ślubu.

Czterolistna koniczynka- Jeśli znajdziesz czterolistna koniczynkę, włóż ja sobie do prawego buta, pierwszy napotkany kawaler, spośród tych, z którymi jesteś w dobrych stosunkach, zostanie twoim mężem.

 

Księżyc w nowiu – obrządku należy dokonać w pierwsza noc tej fazy księżyca. Szeroko otwórz okno i zasiądź przed oknem lub na parapecie. Wpatrując się w księżyc, bez mrugnięciem oka powtórz parokrotnie w myślach, lub szepcząc, że oto zwracasz się do Selene, bogini księżyca, z pozdrowieniami i prośbą, by tej nocy ujawniła ci się twarz tej osoby którą poślubisz.

Skórka z jabłka- Obierz starannie jabłko, uważając by nie przerwać skórki. Następnie rzucamy skórką prawą ręką przez twoje lewe ramię. Pierwsza litera imienia twego przyszłego męża będzie taka, jaka wskazuje kształt obierki.

 

Szpilki- w wigilię św. Agnieszki ( 21 stycznia), weź tekturkę z rzędem szpilek i wyciągnij je wszystkie. Następnie wepnij szpilkę w swój rękaw, a przyśni ci się ten, kogo poślubisz.

Wróżba z jabłka

Ulubionym sposobem szukania męża jest kręcenie ogonka jabłka. Przy każdej kolejnej litrze alfabetu przekręcaj raz ogonek jabłka, a ukręcisz go przy pierwszej literze imienia twojej prawdziwej miłości.

Płatki stokrotki

Weź stokrotkę w pełnym rozkwicie, myśl o swoim pytaniu i obrywaj z niej, p jednym, płatki, mówiąc przy tym kolejno- „ tak”, „ nie”. Słowo, które wypowiesz obrywając ostatni płatek, będzie stanowić pytanie. Często ta metodę wróżbiarską wykonuje się przy pytaniu o miłość” kocha”, nie kocha”.

 

 

Miłosne zaklęcia

 

Miłosne zaklęcia były kierowane do wszystkich Żywiołów ( Woda, Powietrze, Ziemia, Ogień). Miłosne talizmany były bardzo dobrze postrzegane i widziane jako tradycja. W magii miłosnej, podobnie jak w innych rodzajach magii, najważniejsze jest silne przekonanie i wiara w spełnienie swoich marzeń.

Rymujące się zaklęcia są dodatkowym bodźcem, a ich skuteczność jest wyższa, niż potok słów. Dzieje się tak, ponieważ mowa wiązana ma inne, regularniejsze wibracje. Dlatego warto układać zaklęcia posiadające rytm i rym.

 

Zaklęcie na miłość

W noc Świętojańską dziewczęta pragnące ujrzeć oblicze przyszłego męża, powinny zebrać trzy po trzy rodzaje kwiatów i schować bukiet pod poduszkę. Gdy zbiera się kwiaty nie wolno patrzeć za siebie, ani rozmawiać. W nocy przyśni się mężczyzna który zostanie twoim mężem.

Innym sposobem rozebranie 9 ziół podczas pełni Księżyca. Podczas zbierania dziewczyna powinna powtarzać zaklęcie

 

„ Powiedz mi, Księżycu, proszę,

Kiedy miłość mą zobaczę?

Jakie stroje będę nosić?

Ile dzieci będę rodzić?

Jeśli miłość ma nie przyjdzie,

Będę w smutku żyć i biedzie!”

 

Miłosne zaklęcie z kamieniem

 

Idź w miejsce, w którym znajdziesz kamienie zniszczone przez wodę. Szukaj dość dużego, płaskiego kamienia, a w miedzy czasie wyobrażaj sobie, że jesteś w idealnym związku. Na kamieniu narysuj na czerwono dwa splecione serca. Na koniec zakop głęboko kamień, w miejscu, gdzie nikt go nie znajdzie. Nie próbuj jednak za pomocą zaklęcia zmusić kogokolwiek, aby cię pokochał.

 

 

Płomienne zaklęcie miłosne

 

Zaklęcie to, należy spisać na kartce i przed snem kilka nocy z rzędu wypowiadać słowa. Po przeczytaniu kilkakrotnym, wkładamy kartkę pod poduszkę. Zaklęcie to niech będzie pod poduszką do czasu spełnienia marzenia.

„ Świec tuzin różowych, smukłych wysokich

Posmaruj olejkiem pachnącym różami

I ustaw na stole przykrytym obrusem

W kolorze purpury lub w kolorze białym

Tak, by złożyły się na kształt trójkąta

I zapal knoty, mówiąc takie słowa:

Ogniu, duchu Słońca, co daje nam życie,

Wosku, topniejące ciało marki – Ziemi!

Dziś, tutaj teraz ja proszę was skrycie:

Pomóżcie mi moje zamierzenia spełnić!

Przynieście mi miłość, a śmierć odganiajcie,

Niechaj mnie porwie światło, nie ciemność. „

Dodaj komentarz

Znaki zodiaku

          Baran

          baran

          Byk

         

          Bliźnieta

          

          Rak

          

          Lew

          

          Panna

          

          Waga

          

          Skorpion

          

          Strzelec

         

          Koziorożec

          

          Wodnik

          

          Ryby

          

 

 

 

blue-moon-1

 

 

 

 

tarotkarty