Wróżby z ciała

Ocena użytkowników:  / 2
SłabyŚwietny 
Wróżby z ciała 5.0 out of 5 based on 2 votes.

Poznaj swoją przyszłość

Wszyscy mamy skłonność do oceniania ludzi po ich wyglądzie, ale czy można poznać charakter osoby i dowiedzieć się tego co ją czeka w przyszłości jedynie z zarysów jej twarzy, ze znaków na dłoni, ze sposobu poruszania się itd.?

Sprawdzone umiejętności szczególnie uzdolnionych ludzi, takich na przykład jak, sławny chiromanta Chairo, zdają się wskazywać na to, iż miejscem, które jest obrazem naszych mocnych i słabych stron, w którym możemy znaleźć odpowiedź na pytania dotyczące przyszłości, jest wewnętrzna strona dłoni.

Niektórzy uważają, że układ poszczególnych elementów twarzy jest kluczem do poznania charakteru i losu danej osoby.

 

Inni uważają że wypukłości czaszki są bardzo istotne do określenia możliwości danego człowieka.

Przepowiednie chiromantów bardzo często się sprawdzają, więc musi coś w tym być, że dłoń człowieka jest jak mapa naszego życia.

Najbardziej znanym chiromantą był Cheiro, który dzięki odczycie z dłoni potrafił przewidzieć przyszłość człowieka. Operował on również datami wydarzeń które miały mieć miejsce. Jego ogromna trafność dała mu wielką sławę. Swoje nauki pobierał w Indiach, gdzie odnalazł pewne plemię zajmujące się czytaniem z dłoni. Zobaczył on tam pradawne księgi, map człowieka oraz dłoni. Dzięki swoim studiom do dziś dzień jest on postrzegany jako niezwykły człowiek, który poznał tajemnicę przyszłości.

Przyczynił się on w wielkim stopniu do spopularyzowania chiromancji dzięki swojej książce, która doczekała się wielu wydań.

W chiromancji zwraca się nie tylko uwagę na znaki na wewnętrznej stronie dłoni, ale ogląda się cała dłoń, ich kształt, wygląd skóry, oraz jaka jest on w dotyku.

Dłonie różowe i czerwone świadczą o dobrym zdrowiu i dużej energii. Dłonie białe o czymś zupełnie przeciwnym. Dłonie żółtawe lub ziemiste mówią o irytacji, żalu, stresie.

Dłoń miękka, nie stawiająca oporu należy do osoby, która daje beztrosko nieść się z prądem życia, dłoń jędrna mówi z kolei o tym, że jej właściciel jest osobą dojrzałą potrafiącą ustalić odpowiednie proporcje między aktywnością a odpoczynkiem. Dłoń twarda,to tzw dłoń egoisty.

Ważną rolę odgrywała też długość palców i ich kształt.

Będąc u szczytu sławy Cheiro zawsze przyznawał i podkreślał z naciskiem, że chiromancja jest jednym z najbardziej kontrowersyjnych sposobów przewidywania przyszłości.

Wiedza na temat historii chirognomi ( odczytywania z dłoni charakteru człowieka),oraz chiromancji( przewidywania przyszłości z dłoni) była i w dalszym ciągu jest bardzo rozległa.

Wg Cheiro chiromancja już była znana tysiąc lat p.n.e. Była już o tym mowa w pismach wedyjskich pochodzących ze starożytnych Indii.

Inną dziedziną wiedzy jest Fizjonomika- to odczytywanie charakteru człowieka z twarzy. J.K Lavateron był jednym z twórców Fizjonomiki. Przewidział on też w pewnym sensie znaczenie odcisków palców w kryminologii głosząc, że „ dłonie ludzi w różnym stopniu różnią się i są do siebie niepodobne, jak ich twarze.. I jak niemożliwością jest znalezienie dwóch dokładnie takich samych twarzy, tak niepodobna spotkać dwóch ludzi, których dłonie wyglądałyby identycznie”.

Jego poglądy odbiły się echem w pracach wielu naukowców dziewiętnastego wieku.

Jego badania posłużyły mu do stworzenia uproszczonego portretu wszelkich twarzy. Wraz z innymi uczonymi dokonał podziału ludzkiej twarzy na trzy strefy- czoło,nos, oraz obszar od podstawy nosa do podbródka.

Doszedł do wniosków, że im szersze czoło, tym mądrzejszy człowiek im dłuższy nos, tym większy temperament i energia danej osoby, im szersze usta i podbródek, tym większa stanowczość i upór.

Badacz Mantegaza zajął się oczami. Stwierdził, że duże oczy wskazują na osobę żywą i spostrzegawczą, podczas gdy małe oczy wskazują na człowieka podejrzliwego.

Oczy szeroko rozstawione cechują osobę godną zaufania,czy osadzone blisko siebie należą najczęściej do osoby podejrzliwej, cynicznej czy zamkniętej w sobie.

W ostatnim czasie, naukowcy amerykańscy wskazali na związek pomiędzy niezwykłymi odciskami palców oraz linii dłoni, a dziedzicznymi wadami fizycznymi i nieprawidłowościami pojawiającymi się u ludzi.

Obecnie odczytuje się mowę ciała, zachowania człowieka, mimikę twarzy ( mikroekspresję) przez wielu naukowców. Zrozumienie mowy ciała jest dla wielu bardzo pomocne w kontaktach z innymi ludźmi, w pracy, w relacjach partnerskich. Obecnie jeszcze chiromancja jest znana i w dalszym ciągu używana do opisywania ludzkich charakterów oraz do przepowiadania przyszłości.

Dodaj komentarz

Znaki zodiaku

          Baran

          baran

          Byk

         

          Bliźnieta

          

          Rak

          

          Lew

          

          Panna

          

          Waga

          

          Skorpion

          

          Strzelec

         

          Koziorożec

          

          Wodnik

          

          Ryby

          

 

 

 

blue-moon-1

 

 

 

 

tarotkarty