Wróżenie

Ocena użytkowników:  / 21
SłabyŚwietny 
Wróżenie 4.8 out of 5 based on 21 votes.

W praktyce, a także do uczenia się Tarota na początkowym etapie, najlepsza będzie ta talia, w której rysunki symboli występują zarówno w Małych jak i Wielkich Arkanach. W tych kartach sam rysunek daje impuls intuicji, która leży u podstaw nowoczesnej prognozy.

W przypadku talii, gdzie na numerycznych kartach Małych Arkanów przestawione są tyko symbole kolorów, bez obrazków, jest dość ciężko początkującej osobie, zrozumieć znaczenie kart. Te karty są już odpowiednie dla osób zajmujących się Tarotem trochę dłużej. 

okowrozki

Praktykujący Tarocista powinien mieć przynajmniej dwie różne talie kart. Po pierwsze można zaoszczędzić czas podczas pracy z kartami, po drugie żeby bez kłopotów wyciągnąć kartę komentarza, a po trzecie żeby zmienić talię, jeśli tą którą wróżyły się zmęczyła.

 

Przy wyborze talii do wróżenia powinniśmy polegać na intuicji. Jeśli macie taką możliwość, najlepiej jest obejrzeć całą talię, poczuć rękami wszystkie talie, które znajdują się w sklepie i wybrać ta która najbardziej do nas przemawia.

Jeszcze lepiej byłoby, gdybyś umiał sam narysować sobie swoje talie Tarota, dlatego że najlepsza talia to tak, którą stworzyłeś sam.

Talię należy przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci i zwierząt. Stare, zużyte talie niektórzy palą, niektórzy zostawiają w miejscu niedostępnym dla nikogo. Podobno stare karty maja w sobie największa moc, gdyż w rękach wróżki były tysiące razy i przenikały energią. 

Przed rozpoczęciem pracy karty należy dokładnie przetestować i spróbować poczuć pod palcami dosłownie każda z nich. Każdy ma swój styl tasowania kart i na swój sposób warto to robić, a nie słuchać rad innych tarocistów.

Przekładać, czy nie przekładać karty to już decydujesz Ty. Zaleca się rozkładać karty koszulkami w górę, tak by nie było widać rysunków i dopiero po rozłożeniu wszystkich po kolei odkrywać je. Można je jednak rozkładać od razu widząc co zawierają. 

Po odkryciu karty należy uważanie na nią popatrzeć, skupić się i jakie skojarzenia wywołuje ona w Tobie.

Na początku samemu warto określić co oznacza ta karta, a potem sięgamy do zajrzenia w książki.

Jeśli rozkładasz karty dla kogoś, to najpierw dokładnie przyjrzyj się temu człowiekowi. Nawiązuje się wtedy kontakt duchowy, żeby twój mózg mógł dostroić się do tej częstotliwości, na której w danym momencie on nadaje. Jeśli ta osoba w danym momencie nie jest obecna, to należy ja sobie wyobrazić, wizualizować.

 

Nie wystarczy znać symboliki, znaczenia każdej karty w Tarocie, ważne jest łączenie kart i intuicyjne przekazywanie informacji. Jeden taki sam rozkład nie będzie tak samo interpretowany dla dwóch różnych osób. Z czasem Tarocista sam zmienia podświadomie znaczenia niektórych kart, dodaje nowe skojarzenia,. Tarot cały czas się rozwija w raz z rozwojem wróżki.

 

Z latami praktyki z kartami, wróżki cały czas się uczą, doszkalają, zaczynają widzieć karty z innej perspektywy. By wróżyć zawodowo trzeba być osobą, która umie zrozumieć człowieka, nie krytykuje jego postępowania, nie daje mu wskazówek wg tego co myśli tylko wg tego co widzi w kartach. Powinna być to osoba szanująca człowieka, będąca szczera w życiu osobistym i zawodowym.

 

wrozbiarstwo

 

Osoby które uważają że wszystko im się sprawdza, wręcz przechwalają się tym że są wróżami, nie powinny doradzać innym.

 Zaufanie sobie, swojej intuicji, która z latami się wyostrza przez częste wróżenie innym, powoduje iż karty ukazują w całości prawdę o człowieku. 

Dodaj komentarz

Komentarze   

 
0 # danuta 2012-08-24 15:16
co mnie dalej czeka
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 

Znaki zodiaku

          Baran

          baran

          Byk

         

          Bliźnieta

          

          Rak

          

          Lew

          

          Panna

          

          Waga

          

          Skorpion

          

          Strzelec

         

          Koziorożec

          

          Wodnik

          

          Ryby

          

 

 

 

blue-moon-1

 

 

 

 

tarotkarty