Zjawiska Paranormalne

Ocena użytkowników:  / 2
SłabyŚwietny 
Zjawiska Paranormalne 5.0 out of 5 based on 2 votes.

Zjawiska Paranormalne w XXI wieku

Tajemnicze i zjawiskowe wydarzenia nie opuszczają nas od zarania dziejów. Czy będą nam one towarzyszyć w nowym wieku, w którym się właśnie znajdujemy? Wielu w ogóle wątpiło że nastąpi dla nas wiek XXI, czy czasami rok 2000 i 2012 nie przyniesie zagłady życia na Ziemi. Niektóre przepowiednie wieściły schyłek papiestwa, inne nadejście Antychrysta, jeszcze inne koniec świata, poprzez zew natury, czy Kosmosu..

Osoby wieszczące rozmaite tragedie lękają się przyszłości, obserwując wokół siebie wszechobecną obsesję na punkcie zjawisk paranormalnych. Jednak obawy te są nieuzasadnione. Fascynacja tym, co niewytłumaczalne, trwa od niepamiętnych czasów.

Zmieniło się tylko to, że historie opowiadane są rozpowszechnione przez media i docierają do najdalszych zakątków świata.

Zbyt często oznacza to, że niewytłumaczalne zjawiska stają się obiektem kpin i sensacji. Wiele uczonych nie chce by ich kojarzono ze zjawiskami paranormalnymi, gdyż dużo ludzi z tego drwi.

Coraz więcej badaczy dochodzi do wniosku, że nie można bez końca ignorować rosnących archiwów na temat tego, co niewytłumaczalne. W nauce istnieje miejsce na badanie zjawisk ponadnaturalnych. Nie należy tylko zamykać przed nimi drzwi.

Czy to jednak wystarczy, by zjawiska paranormalne zostały poddane skrupulatnej analizie w laboratoriach badawczych? Zauważmy, że naukowcy, by cos udowodnić muszą to zbadać swoimi metodami badawczymi. Jeść czegoś nie zobaczą, czy nie dotkną namacalnie to nie uwierzą. Aparatura bada różne zjawiska, ale nie wychwytuje niektórych i czasami o tym wielu naukowców zapomina.

Ponad 100 lat temu powstało Towarzystwo Badań Parapsychologicznych, którego celem było dogłębne badanie tych zagadnień. Niestety, ogromne nadzieje jego założycieli nigdy nie zostały zrealizowane. Wciąż nie wiemy jak wytłumaczyć doniesienia o duchach, o telepatii, reinkarnacji, czy jasnowidztwem. Nauka nie jest w stanie tego zbadać, gdyż jest to wiedza empiryczna.

Jeśli coś naukowo nie jest potwierdzone nie oznacza to, że nie istnieje. Większość ludzi wierzy w istnienie Boga, nie ważne jak go nazywa, po prostu wierzy w coś, co nas stworzyło, i coś co jest istotą wyższą od nas. Nauka tego nigdy nie będzie potrafiła zbadać. Ludzie opierają tą wiedzę i przekonanie na wierze.

Naukowcy czasami zapominają, że sami kiedyś wyobrażali coś sobie oczami wyobraźni, mając świadomość, że jeszcze nauka tego nie wyjaśniła. W przeciągu całego życia naukowiec taki bada, i szuka sposobów odpowiedzenia na swoje pytania. Często udowadnia swoje tezy, ale czasami też je zmienia. Po części naukowiec jest wizjonerem, który rusza by odkryć prawdę.

Dotychczas nauczyliśmy się tylko tyle, że kwestie związane, z tym, co paranormalne, są subtelne i skomplikowane.

Nie zawsze jednak to, co ktoś uznaje za zjawisko paranormalne, nim jest. Wiele z takich anomalii był rezultatem presji społecznej lub psychologicznej. Kombinacja różnych okoliczności może wywołać u człowieka fantazje, które trudno odróżnić od realnego świata.

Zjawiska paranormalne są cały czas badane, przez różnych badaczy i naukowców. Może jeszcze za naszych czasów będzie wyjaśnione wiele dotychczas niewytłumaczalnych zjawisk, a może pozostaną one zagadką przez kolejne XX wieków.

Dodaj komentarz

Znaki zodiaku

          Baran

          baran

          Byk

         

          Bliźnieta

          

          Rak

          

          Lew

          

          Panna

          

          Waga

          

          Skorpion

          

          Strzelec

         

          Koziorożec

          

          Wodnik

          

          Ryby

          

 

 

 

blue-moon-1

 

 

 

 

tarotkarty